Naruto by to nikdy nevzdal

O Bleach

22. června 2009 v 20:55 | nii-chan |  Bleach

O Bleach

Bleach (v originále ブリーチ Buriichi) je manga a anime série od chlápka jménem Kubo Tite (nebo také Kubotite či Kubo Taito, vlastním jménem Noriaki Kubo).Bleach vypráví příběh o patnáctiletém středoškolákovi Ichigovi (Kurosaki Ichigo), který má schopnost vidět duchy, a o Shinigami (死神 - bůh smrti) Rukii (Kuchiki Rukia), která ho jednou při hledání Hollow (zlý duch) potká. Během boje s Hollow je však Rukia zraněna a musí svoje schopnosti přenést na Ichiga. Tímto příběh začíná. Pak Rukia a Ichigo hledají Hollow a speciálním pohřbem (rozsekání mečem) tyto zlé duše osvobozují a posílají zpět do Soul Society (Duševní společnost, společenství duší).
Ze začátku se spíše dozvídáme o vztazích mezi hlavními postavami a seznámíme se také s dalšími postavami, hlavně z Ichigovy školy. Povinnosti Shinigami jsou na začátku vidět spíše okrajově. Po setkání s Ichigem nastoupí Rukia do stejné třídy jako Ichigo, aby mu mohla pomáhat s jeho prací. Do stejné třídy chodí také Orihime Inoue, velmi pohledná a vnadná Ichigova kamarádka, Uryuu Ishida, nejlepší student ze třídy, o kterém se pak dozvíme, že takzvaný Quincy, a Yasutora "Chad" Sado, zahraniční student, jenž má obrovskou sílu. Těchto pět pak prožívá velmi zajímavý příběh, plný bitek, duchů, trénování atd.
V Bleachi se setkáme s mnoha rasami, kromě obyčejných lidí jsou zde již zmínění Shinigami, bozi smrti, kteří žijí v Soul Society a do lidského světa chodí zabíjet Hollow. V Soul Society se nachází třináct divizí (týmů) Shinigami, kdy každá divize má jinou úlohu (léčení, výzkum, boj atd.). Dále jsou tu Hollow, zlý duchové, ztracené duše, které se vydaly špatnou cestou. Úkolem Shinigami je tyto duchy vracet zpět do Soul Society. Někteří Hollow mohou být slabí, jiní zase velice silní, až takoví, s kterými se jen těžko poradí i zkušení kapitáni divizí ze Soul Society. Specialní rasa jsou také Quincy, lidé, kteří také zabíjejí Hollow, ale nikoliv pomocí vnitřní energie jako Shinigami, ale pomocí energie z jejich okolí. Rozdíl mezi Quincy a Shinigami je také v tom, že když Shinigami zabije Hollow, tak se jeho duše očistí a může pak pokračovat do Soul Society. V případě Quincy je Hollow i se svou duší zničen úplně. Tato metoda je ale poněkud nebezpečná, protože může dojít k nerovnováze ve vesmíru. Shinigami proto před 200 lety Quincy zničili (přežil pouze Ishida).
Celý seriál Bleach je velmi populární - dostatečně na to, aby bylo vysíláno v hlavním televizním čase na TV Tokyo. (!zajímavost! - Kubo Tite poprvé publikoval Blech v časopise Weekly Shonen Jump, kde byl ale odmítnul, prý kvůli přílišné podobnosti s jinou mangou - Yu Yu Hakusho)
Zdroj: ??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

chces SB?

Ano
Ne

Komentáře

1 Kana-chan Kana-chan | E-mail | Web | 23. června 2009 v 12:49 | Reagovat

hej ty si upe magor origami skládá KONAN a né já (no já taky) ale KONAN!!!!

2 Aiko-chan---:---SBéééé))) Aiko-chan---:---SBéééé))) | Web | 3. července 2009 v 21:50 | Reagovat

Koukni na nowej dess:) 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama